canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Poděkování za dlouhodobou spolupráci

Publikováno: 19. 9. 2010

Začal nový školní rok a s tím jsou spojeny aktivity, které jsou pro naše svěřence velkým stimulem pro další rozvoj.

V našem zařízení jsou umístěny děti ve věku od 3 do 18 let. Jedná se o děti s vícečetným postižením či děti hluchoslepé, které mají problémy v komunikaci a poruchy citového prožívání.

Jednou z oblíbených aktivit je CANISTERAPIE, kterou provádí Pomocné tlapky o.p.s. Tato společnost spolupracuje s naším zařízením již od roku 2002/2003. Jsou to nejen skuteční odborníci a profesionálové, ale také přátelé, kteří přináší do našeho zařízení společně s asistenčními psi pohodu a příjemnou atmosféru.

Canisterapie je prováděna formou interaktivní – návštěvní. Provádí se individální i skupinová, vždy záleží na konkrétní potřebě klienta.

Canisterapie má vliv na psychologickou a sociálně-integrační stránku člověka. Canisterapeut může psem aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.) ale i motoriku (chůzi, pohyb paží, rukou a prstů atd.).

Ten, kdo vykonává tuto činnost, by měl zvládat komunikaci s lidmi, být empatický, zvládat krizové situace, mít náhled do psychologie člověka. To vše Pomocné tlapky o.p.s. splňují a patří jim velké poděkování od našich dětí a zaměstnanců.

 

Mgr. Jana Műllerová, ředitelka
Dětský domov a mateřská škola speciální, Beroun

 

Další články v rubrice

 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2019