canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Canisterapie v Hospici sv. Lazara

Publikováno: 30. 8. 2009
canisterapie-v-hospicu-sv-lazara

Představte si…. Žijete ve svém světě, vaše bolesti a neduhy vám nedovolují opustit lůžko a nezbývá Vám nic jiného než ležet a čekat.... A najednou přijde chlupatý psí kamarád, kterému je jedno, kdo jste nebo kdo jste byl, jak vypadáte, jaké máte starosti a zdravotní problémy, neohlíží se na to, jestli býváte občas trošku nevrlí. On je tu proto, aby Vás zahrnul svou láskou, aby se s Vámi pomazlil a dal Vám naději, že všechno ještě není úplně ztracené.
A právě toto se děje u nás v Hospici sv. Lazara v Plzni vždy, když k nám zavítá Cherynka z obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, které se věnuje výcviku asistenčních psů pro handicapované a canisterapii. Musím zdůraznit, že jejich činnost je čistě dobrovolná a bezplatná. Myslím ale, že radost pacientů je pro majitele víc, než finanční odměna. Vždyť většinu z nás snad ještě dokáže štěstí druhých potěšit víc než to vlastní.
Cherynka je Russel Parsson teriér a dochází do hospice již 4. rokem. Navštěvuje nás na 2 hodiny každý týden a potěší až 10 pacientů. Canisterapie probíhá individuálně, takže každý pacient ji má jen pro sebe. Někdo si ji jen pohladí a někomu skočí do postele a pomazlí se s ním.

 
canisterapie-v-hospicu-sv-lazara canisterapie-v-hospicu-sv-lazara2.jpg canisterapie-v-hospicu-sv-lazara3.jpg
 

Další články v rubrice

 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2021