canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Podzimní canisterapeutické zkoušky

Publikováno: 6. 2. 2010

V neděli 4. října 2009 Pomocné tlapky o. p. s. pořádaly Podzimní canisterapeutické zkoušky v Bezbariérovém domě Exodus v Třemošné u Plzně.

Canisterapeutické zkoušky začínaly příjmem a veterinární prohlídkou, které se ujala MVDr. Šárka Navrátilová. Pak následovalo zahájení a samotné testování. Zkoušek se zúčastnilo celkem 15 canisterapeutických týmů a byla zde zastoupena různá plemena psů . Nejpočetnějším plemenem byl samozřejmě Zlatý a Labradorský retriever a pak  následoval Briard, Dandie dinmont terier, Bernský salašnický pes a pudl. Během celých zkoušek, které probíhaly celé dopoledne, vládla přátelskost, společenskost a sehranost týmů. Všech 15 týmů  absolvovalo Canisterapeutické zkoušky úspěšně – prospělo na výbornou. Po výborném obědě, v odpoledních hodinách následovala beseda s kynologem Jiřím Tomášů a přednáška s ukázkami „Canisterapie v praxi“. Tohoto se ujala Olga Tomášů a Jana Štercliová, které předávaly zkušenosti ze své praxe a zároveň byly doplňované v rámci workshopu. Odpolední program se pomalu blížil k závěru, kde nás čekalo vyhodnocení Canisterapeutických zkoušek –  předávání certifikátů, zakoupení drobných propagačních předmětů a popřání hodně radosti, a prožití pěkných chvil při vykonávání canisterapie.

Při hodnocení tohoto dne, bych chtěla poděkovat za vstřícnost personálu  Bezbariérového domu Exodus a všem canisterapeutickým týmům za příjemnou atmosféru, kterou v průběhu celého dne tvořily.

Závěrem bych chtěla seznámit budoucí zájemce o Canisterapeutické zkoušky s termíny konání v roce 2010 – jarní (sobota) 10. 4. a podzimní (sobota) 9. 10. Další informace ke zkouškám budou na www.canisterapie.cz.

Vypracovala: Mgr.Jana Štercliová

 

Další články v rubrice

Zveme Vás

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020

30. 10. - 1. 11. 2020 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.

Zrušení jarní CT víkendovky a zkoušek

Vzhledem k současné situaci (Koronavir + vládní nařízení) se ruší Jarní CT víkendovka a zkoušky. Přihlášky s platbou se přesouvají na Podzimní CT víkendovku a zkoušky, které se budou konat 30. 10. - 1. 11. 2020.
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2020