canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky ( 6. – 8. 11. 2015)

Publikováno: 15. 11. 2015

V pátek 6.listopadu 2015 byla zahájena Pomocnými tlapkami o.p.s. dvoudenní Podzimní canisterapeutická víkendovka, na kterou v neděli 8.listopadu 2015 navázaly Canisterapeutické zkoušky. Všechny tři dny jsme strávili v Bezbariérovém domě Exodus v Třemošné u Plzně, kde jsme našli zázemí spojené se stravováním, noclehem a hlavně přednáškovou místností s veškerou potřebnou technikou.

V pátek, po zahájení jsme společně odjeli do Plzně, kde jsme navštívili Hospic sv. Lazara nestátní neziskové zdravotnické zařízení. Zde se nám během odpolední návštěvy věnovala fyzioterapeutka Lucie Hergetová, které bychom chtěli poděkovat. Během této návštěvy jsme si prohlédli toto zařízení a budoucí canisterapeuti viděli, i si vyzkoušeli na sobě, metodu polohování. Po příjezdu zpět do Třemošné jsme pokračovali v programu přednáškou s psycholožkou PhDr. Vlastou Novotnou. Po pauze na večeři na nás čekal poslední bod pátečního programu, a tím byla beseda s veterinářkou MVDr. Šárkou Navrátilovou z veterinární kliniky Kleisslova v Plzni.

Náplní sobotního dopoledne byla prezentace Pomocných tlapek o.p.s., kde jsme se seznámili s jejich činností. Prezentace byla doplněna videoukázkami z canisterapie a výcviku asistenčních psů. Účastníci přímo na místě přispěli na tento výcvik zakoupením propagačních předmětů. Po obědě a odpočinku nás čekal přesun auty do Lochovic u Berouna, kde na nás čekala fyzioterapeutka Michaela Mašková s praktickou ukázkou hipoterapie spojenou s canisterapií. Po teoretické části jsme se i my zúčastnili se svými psy a třemi dětskými klienty s jejich zákonnými zástupci hipoterapie s canisterapií. Na závěr naší návštěvy dvě účastnice využily nabídky, vyzkoušet si jízdu na koni. Protože nám i počasí přálo, bylo krásné slunečné odpoledne, odjížděli jsme spokojeni, plni nových zážitků a informací zpět do Třemošné. Po večeři byl tento den zakončený přednáškou Mgr. Jany Štercliové „Canisterapie v praxi, při které byla názorně ukázána řada konkrétních nápadů, tipů, pomůcek pro práci s hendikepovanými dětmi, doplněná videem a přednáškou s ukázkami na téma „ Péče o pohybový aparát psa“, kde pod vedením Bc. Sabiny Novákové si mohly účastníci víkendovky zkoušet cvičení se svým psem na nestabilních plochách.

V neděli začínaly Canisterapeutické zkoušky příjmem a veterinární prohlídkou, které se ujala MVDr. Šárka Navrátilová. Pak následovalo zahájení a samotné testování. Zkoušek se zúčastnilo celkem 43 canisterapeutických týmů. Bylo zastoupeno například plemeno Zlatý, Labradorský a Flat Coated retriever, Border kolie, Leonberger, Parson russell teriér, Bernský salašnický pes, Irský teriér, Výmarský ohař, Landseer, ale i kříženci. Zkoušky, které probíhaly celé dopoledne, absolvovalo 43 týmů - 34 týmů prospělo na výbornou a 9 týmů prospělo. Po výborném obědě, v odpoledních hodinách následovala beseda s kynologem. Odpolední program se pomalu blížil k závěru, kde nás čekalo slavnostní vyhodnocení Canisterapeutických zkoušek – předávání certifikátů úspěšným CT týmům společně s volným výběrem propagačních předmětů společnosti Happy Dog, které zároveň moc děkujeme. Po ukončení předání bylo možné si zakoupit označení CT týmů (triček a košilek pro psa). Závěrem jsme si popřáli hodně prožitých pěkných chvil při vykonávání canisterapie a šťastnou cestu domů.

Při hodnocení tohoto dne, bych chtěla poděkovat za vstřícnost personálu Bezbariérového domu Exodus a všem canisterapeutickým týmům za příjemnou atmosféru, kterou v průběhu CT víkendovky a CT zkoušek tvořily.

Závěrem bych chtěla informovat budoucí zájemce o Canisterapeutickou víkendovku + Canisterapeutické zkoušky, že propozice s přihláškou najdou na webových stránkách. S dalšími informacemi se můžete seznámit na www.pomocnetlapky.cz.

Vypracovala: Mgr. Jana Štercliová

 
DSC02519.JPG DSC02520.JPG DSC02521.JPG DSC02522.JPG DSC02523.JPG DSC02524.JPG DSC02525.JPG DSC02526.JPG DSC02529.JPG DSC02530.JPG DSC02534.JPG DSC02535.JPG DSC02538.JPG DSC02539.JPG DSC02543.JPG DSC02546.JPG DSC02548.JPG DSC02554.JPG DSC02559.JPG DSCN1564.JPG DSCN1570.JPG DSCN1571.JPG DSCN1582.JPG
 

Další články v rubrice

 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2019