canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky (4. – 6. 11. 2016)

Publikováno: 15. 11. 2016

V pátek 4.listopadu 2016 byla zahájena Pomocnými tlapkami o.p.s. dvoudenní Podzimní canisterapeutická víkendovka, na kterou v neděli 6.listopadu 2016 navázaly Canisterapeutické zkoušky. Všechny tři dny jsme strávili v Bezbariérovém domě Exodus v Třemošné u Plzně, kde jsme našli zázemí spojené se stravováním, noclehem a hlavně přednáškovou místností s veškerou potřebnou technikou.

V pátek, po zahájení jsme společně odjeli do Plzně, kde jsme navštívili Stacionář Domovinka v Úslavské ulici 75. Zde se nám během odpolední návštěvy věnovala sociální pracovnice, fyzioterapeutka Lucie Hergetová společně s Pavlem Zimou. Během této návštěvy jsme si prohlédli toto zařízení a viděli přímo na pokoji canisterapii v praxi. Budoucí canisterapeuti si se svými pejsky vyzkoušeli metodu polohování. Po příjezdu zpět do Třemošné jsme pokračovali v programu přednáškou s psycholožkou PhDr. Vlastou Novotnou. Po pauze na večeři na nás čekal poslední bod pátečního večerního programu, a tím byla beseda s veterinářkou MVDr. Šárkou Navrátilovou z veterinární kliniky Kleisslova v Plzni.

Náplní sobotního dopoledne byla prezentace Pomocných tlapek o.p.s., kde jsme se seznámili s jejich činností. Prezentace byla doplněna videoukázkami z canisterapie a výcviku asistenčních psů. Po krátké přestávce byl prostor pro zúčastněné k předávání informací o canisterapii. Účastníci přímo na místě přispěli na tento výcvik zakoupením propagačních předmětů. Po obědě a odpočinku nás čekal přesun auty do Plzně Koterova na Farmu Jitřenka, kterou jsme si prohlédli a viděli praktickou ukázku hipoterapie. Protože nám i počasí přálo, odjížděli jsme spokojeni, plni nových zážitků a informací zpět do Třemošné. Po večeři byl tento den zakončený přednáškou Mgr. Kateřiny Boháčové „Masáže jako součást péče o pohybový aparát psa“ spojená s praktickou ukázkou strečinku. a přednáškou Mgr. Jany Štercliové „Canisterapie v praxi, při které byla názorně ukázána řada konkrétních nápadů, tipů, pomůcek pro práci s hendikepovanými dětmi, doplněná videem.

V neděli začínaly Canisterapeutické zkoušky příjmem a veterinární prohlídkou, které se ujala MVDr. Šárka Navrátilová. Po zahájení následovalo testování. Zkoušek se zúčastnilo celkem 34 canisterapeutických týmů. Bylo zastoupeno například plemeno Zlatý a Labradorský retriever, Bernský salašnický pes, Border kolie, Irský vlkodav, Leonberger, Australský ovčák, ale i kříženci. Zkoušky, které probíhaly celé dopoledne, absolvovalo 34 týmů - 23 týmů prospělo na výbornou, 10 týmů prospělo a 1 tým neprospěl. Po výborném obědě, v odpoledních hodinách následovala beseda s kynologem. Odpolední program se pomalu blížil k závěru, kde nás čekalo slavnostní vyhodnocení Canisterapeutických zkoušek – předávání certifikátů úspěšným CT týmům společně s volným výběrem propagačních předmětů společnosti Happy Dog, které zároveň moc děkujeme. Po ukončení předání bylo možné si zakoupit označení CT týmů (triček a košilek pro psa). Závěrem jsme si popřáli hodně prožitých pěkných chvil při vykonávání canisterapie a šťastnou cestu domů.

Při hodnocení tohoto dne, bych chtěla poděkovat za vstřícnost personálu Bezbariérového domu Exodus a všem canisterapeutickým týmům za příjemnou atmosféru, kterou v průběhu CT víkendovky a CT zkoušek tvořily.

Fotografie z CT zkoušek: http://puresoul.rajce.idnes.cz/CT_zkousky_Pomocne_tlapky_2016/

Závěrem informace pro budoucí zájemce o Canisterapeutickou víkendovku + Canisterapeutické zkoušky - propozice s přihláškou najdou na webových stránkách. S dalšími informacemi se můžete seznámit na www.pomocnetlapky.cz.

Vypracovala: Mgr. Jana Štercliová

 

Další články v rubrice

 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2019