canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky (7. – 9. 4. 2017)

Publikováno: 26. 4. 2017

V pátek 7. dubna 2017 byla zahájena Pomocnými tlapkami o.p.s. dvoudenní Jarní canisterapeutická víkendovka, na kterou v neděli 9. dubna 2017 navázaly Canisterapeutické zkoušky. Všechny tři dny jsme strávili v Bezbariérovém domě Exodus v Třemošné u Plzně, kde jsme našli zázemí spojené se stravováním, noclehem a hlavně přednáškovou místností s veškerou potřebnou technikou.

V pátek, po zahájení jsme společně odjeli do Plzně, kde jsme navštívili Stacionář Domovinka v Úslavské ulici 75. Zde se nám během odpolední návštěvy věnovala ředitelka Mgr. Bohumila Hajšmanová společně s Pavlem Zimou. Během této návštěvy jsme si prohlédli toto zařízení a viděli jsme ukázky polohování. Po příjezdu zpět do Třemošné jsme pokračovali v programu přednáškou s psycholožkou PhDr. Vlastou Novotnou. Po pauze na večeři na nás čekal poslední bod pátečního večerního programu, a tím byla beseda s veterinářkou MVDr. Šárkou Navrátilovou z veterinární kliniky Kleisslova v Plzni.

Náplní sobotního dopoledne byla prezentace Pomocných tlapek o.p.s., kde jsme se seznámili s jejich činností. Prezentace byla doplněna videoukázkami z canisterapie a výcviku asistenčních psů. Po krátké přestávce byl prostor pro zúčastněné k předávání informací o canisterapii. Účastníci přímo na místě přispěli na tento výcvik zakoupením propagačních předmětů. Po obědě a odpočinku nás čekal přesun auty do Plzně Koterova na Farmu Jitřenka, kterou jsme si prohlédli a viděli praktickou ukázku hipoterapie. Protože nám i počasí přálo, odjížděli jsme spokojeni, plni nových zážitků a informací zpět do Třemošné. Po příjezdu nás již čekala Bc. Sabina Nováková, která měla připravený program s praktickými ukázkami pod názvem „ Začínáme s hlavolamem“. Po večeři byl tento den zakončený přednáškou Mgr. Jany Štercliové „Canisterapie v praxi, při které byla názorně ukázána řada konkrétních nápadů, tipů, pomůcek pro práci s hendikepovanými dětmi, doplněná videem.

V neděli začínaly Canisterapeutické zkoušky příjmem a veterinární prohlídkou, které se ujala MVDr. Šárka Navrátilová. Po zahájení následovalo testování. Zkoušek se zúčastnilo celkem 57 canisterapeutických týmů. Bylo zastoupeno například plemeno Zlatý a Labradorský retriever, Bernský salašnický pes, Border kolie, Irský vlkodav, Leonberger, Boerboel, Šiperka, Maďarský ohař, Bruselský grifonek, Brabantík, ale i kříženci. Zkoušky, které probíhaly celé dopoledne ve dvou testovacích skupinách, absolvovalo 57 týmů - 47 týmů prospělo na výbornou a 10 týmů prospělo. Po výborném obědě, v odpoledních hodinách následovala beseda – předávání zkušeností z oblasti kynologie. Odpolední program se pomalu blížil k závěru, kde nás čekalo slavnostní vyhodnocení Canisterapeutických zkoušek – předávání certifikátů úspěšným CT týmům společně s volným výběrem propagačních předmětů společnosti Happy Dog, které zároveň moc děkujeme. Po ukončení předání bylo možné si zakoupit označení CT týmů (triček a košilek pro psa). Závěrem jsme si popřáli hodně prožitých pěkných chvil při vykonávání canisterapie a šťastnou cestu domů.

Při hodnocení tohoto dne, bych chtěla poděkovat za vstřícnost personálu Bezbariérového domu Exodus a všem canisterapeutickým týmům za příjemnou atmosféru, kterou v průběhu CT víkendovky a CT zkoušek tvořily.

Závěrem informace pro budoucí zájemce o Canisterapeutickou víkendovku + Canisterapeutické zkoušky - propozice s přihláškou najdou na webových stránkách. S dalšími informacemi se můžete seznámit na www.pomocnetlapky.cz.

Vypracovala: Mgr. Jana Štercliová

 
DSC03211.JPG DSC03212.JPG DSC03213.JPG DSC03214.JPG DSC03215.JPG DSC03216.JPG DSC03217.JPG DSC03218.JPG DSC03219.JPG DSC03220.JPG DSC03221.JPG DSC03222.JPG DSC03223.JPG DSC03224.JPG DSC03226.JPG
 

Další články v rubrice

Zveme Vás

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020

30. 10. - 1. 11. 2020 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.

Zrušení jarní CT víkendovky a zkoušek

Vzhledem k současné situaci (Koronavir + vládní nařízení) se ruší Jarní CT víkendovka a zkoušky. Přihlášky s platbou se přesouvají na Podzimní CT víkendovku a zkoušky, které se budou konat 30. 10. - 1. 11. 2020.
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2020