canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky

Publikováno: 2. 5. 2011

V pátek 8.dubna 2011 byla zahájena Pomocnými tlapkami o.p.s. Jarní canisterapeutická víkendovka, na kterou v sobotu 9.dubna 2011 navázaly Canisterapeutické zkoušky. Oba dny jsme strávili v Bezbariérovém domě Exodus v Třemošné u Plzně, kde jsme našli zázemí spojené se stravováním, noclehem a hlavně přednáškovou místností s veškerou potřebnou technikou.

V pátek, po zahájení jsme společně odjeli do Plzně, kde jsme navštívili Denní stacionář Človíček pro děti a mládež s kombinovaným postižením. Zde se nám během příjemné dopolední návštěvy věnovala paní Bára Mikulová, které bychom chtěli poděkovat. Po obědě pokračovala „víkendovka“ podle programu – besedou s paní Věrou Maruškovou ze „Salonu Betynka Rokycany“, přednáškou s psycholožkou Ivou Gregorovou a fyzioterapeutkou Luckou Hergetovou, přednáškou Jany Štercliové s ukázkami z praxe, večeří a na závěr tohoto dne jsme navštívili společně se svými psími mazlíčky Kavárnu a čajovnu Kačaba v Plzni. Všichni byli mile překvapeni jak prostředím, tak i přístupem personálu.

V sobotu začínaly Canisterapeutické zkoušky příjmem a veterinární prohlídkou, které se ujala MVDr. Šárka Navrátilová. Pak následovalo zahájení a samotné testování. Zkoušek se zúčastnilo celkem 22 canisterapeutických týmů a byla zde zastoupena různá plemena psů . Nejpočetnějším plemenem byl Zlatý a Labradorský retriever, ale nechybělo zastoupení těchto plemen - například: Bruselský grifonek, Stafordšírský bulteriér, Border collie, Bišonek, Australský ovčák. Zkoušky, které probíhaly celé dopoledne, absolvovalo 22 týmů. Všech 22 týmů prospělo úspěšně. Po výborném obědě, v odpoledních hodinách následovala beseda s kynologem Jiřím Tomášů. Odpolední program se pomalu blížil k závěru, kde nás čekalo vyhodnocení Canisterapeutických zkoušek – předávání certifikátů, zakoupení označení CT týmů (triček a košilek pro psa), drobných propagačních předmětů a popřání hodně radosti, a prožití pěkných chvil při vykonávání canisterapie.

Při hodnocení tohoto dne, bych chtěla poděkovat za vstřícnost personálu Bezbariérového domu Exodus a všem canisterapeutickým týmům za příjemnou atmosféru, kterou v průběhu celého dne tvořily.

Pro organizátory výše uvedené akce je také důležitá zpětná vazba, ohlas od některých účastníků. Uvádíme například – citace: „Dobrý den, v sobotu jsme se zúčastnili canisterapeutické zkoušky v Třemošné a akce se nám po všech stránkách moc líbila. Zdravím a děkujeme.“ Ruda Slaba a stafbulka Chili Pepper Wizard Bull
„ Dobrý den, díky za krásnou víkendovku“
Zdravím Pája Hanka Ori
Více informací je k dispozici na www.acosador.cz a fotoalbum na serveru rajce.cz

Závěrem bych chtěla seznámit budoucí zájemce o Canisterapeutickou víkendovku + Canisterapeutické zkoušky s podzimním termínem konání - 7.10 - 8.10.2011. S dalšími informacemi se můžete seznámit na www.pomocnetlapky.cz.

Vypracovala: Mgr.Jana Štercliová

 

Další články v rubrice

Zveme Vás

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020

30. 10. - 1. 11. 2020 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.

Zrušení jarní CT víkendovky a zkoušek

Vzhledem k současné situaci (Koronavir + vládní nařízení) se ruší Jarní CT víkendovka a zkoušky. Přihlášky s platbou se přesouvají na Podzimní CT víkendovku a zkoušky, které se budou konat 30. 10. - 1. 11. 2020.
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2020