canisterapie.cz
POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie
Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Canisterapeutické týmy

Pokud uvažujete o tom, stát se canisterapeutem, jste na správném místě. V této sekci Vám přiblížíme, co je potřeba udělat pro to, abyste i Vy a Váš pejsek mohli pomáhat. Pokud by cokoli nebylo jasné, kontaktujte koordinátorku, rádi Vám vysvětlíme, jak věci fungují.

Canisterapeutická průprava

Příprava člověka a psa (tedy budoucího canisterapeutického týmu) na činnost se sestává ze třech základních kroků, které si dále rozebereme v detailu:

TEORIE CANISTERAPIE – V rámci Canisterapeutických zkoušek se dozvíte  všechny základní potřebné informace o canisterapii, jejích metodách a normách, typech klientů, péči o psa atd.

CANISTERAPEUTICKÉ ZKOUŠKY - cílem zkoušek je identifikovat a vyřadit psy, kteří se projevují agresivně nebo nemají přirozený zájem o kontakt s lidmi. Pokud jste se při čtení dostali až sem, je pravděpodobné, že Váš pejsek má lidi rád a agresivní není, takže čtěte dál. Zkoušky se sestávají z povelů základní poslušnosti a simulovaných situací, se kterými se můžete setkat v zařízeních (hluk, berle, invalidní vozíky, neobvyklé chování klientů apod.) Pro účastníky kurzu pořádáme zkoušky hned po skončení teoretické průpravy, jinak obvykle jedny jarní a jedny podzimní. Zkoušky je třeba 1x ročně zopakovat, čímž monitorujeme, že se povaha Vašeho psa nezměnila.

Pokud u Canisterapeutických zkoušek neuspějete, poradíme Vám jak se psem pracovat a eliminovat problém.  Pak za půl roku se můžete opět přihlásit a zkusit zkoušku znovu.

Chcete se tedy stát canisterapeutem?

Máme pro Vás připravený přehled všeho, co je potřeba udělat, na stránce: Jak se stát canisterapeutickým týmem?

Doporučujeme ke čtení - literatura :

Kniha: Animoterapie aneb Jak nás zvířata umí léčit

Praktický průvodce pro veřejnost, pedagogy i pracovníky zdravotnických zařízení a sociálních ústavů.

Kniha: Animoterapie aneb Jak nás zvířata umí léčit

Autor: Zoran Nerandžič, Formát: lepená vazba, 145x205 mm,160 stran, černobílá s barevným obalem, Knihkupectví Albatros – telefon: 222 714 837

 

Kniha: Zooterapie ve světle objektivních poznatků

Jedná se o unikátní publikaci, která je výsledkem práce osob, jež se problematice zooterapie se zvířaty věnují dlouhodobě, jak na vědecké, tak i na praktické úrovni. Koupit si ji můžete mimo jiné v internetovém obchodě nakladatelství Dona www.dona.cz

Zooterapie ve světle objektivních poznatků
Autor: Kolektiv autorů ,Formát: vázaná, 160x230 mm, 334 stran, celobarevná, křídový papír ,ISBN: 978-80-7322-109

Kniha: Canisterapie v praxi

Zejména všem začínajícím canisterapeutům doporučujeme tato krátká a přehledná skripta o canisterapii, vycházející z dlouholeté praxe autorek. Knížka obsahuje i mnoho černobílých fotografií s názornými ukázkami.

Canisterapie v praxi:
Autor: Helena Fejkusová, Olga Mičulková
Formát: šitá vazba, A5, 48 stran, černobílá s barevným obalem
ISBN: nemá, vydáno za pomoci sdružení Podané ruce Cena: 100 Kč
V případě zájmu volejte 777 011 059 nebo pište helvita@post.cz

 
 

Košilky pro canisterapeutické psy

Publikováno: 4. 11. 2010
ct-kosilka.jpg

Od 1. 10. 2010 jsou již pro testované týmy k dispozici košilky pro psy ve třech velikostech.

 
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2019