canisterapie.cz

POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Canisterapie aneb terapie za pomoci psů

Olga Tomášů

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.

Společnost Pomocné tlapky o.p.s., jinak známá především výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené, poskytuje také už od roku 2001 canisterapeutické služby pomocí sítě více jak 70 canisterapeutů po celé republice. Naši dobrovolní i odborní terapeuté vodí psy na "návštěvy" do: domovů důchodců, dětských domovů, sanatorií a hospiců, ústavů pro tělesně nebo mentálně postižené a do jiných podobných zařízení.

 

Novinky

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020

Publikováno: 12. 2. 2020 | Canisterapeutické zkoušky
29. 5. – 31. 5. 2020 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.
 
Vydařená podzimní víkendovka

Vydařená podzimní víkendovka

Publikováno: 6. 11. 2019 | Canisterapeutické zkoušky
V pátek 1. listopadu 2019 byla zahájena Pomocnými tlapkami o.p.s. dvoudenní Podzimní canisterapeutická víkendovka, na kterou v neděli 3. listopadu 2019 navázaly Canisterapeutické zkoušky.
 

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

Publikováno: 4. 8. 2019 | Canisterapeutické zkoušky
1. - 3. listopadu 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2020