canisterapie.cz

POMOCNÉ TLAPKY - Canisterapie

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat.

 

Canisterapie aneb terapie za pomoci psů

Olga Tomášů

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se různých druhů plemen, s průkazem původu, ale i bez něj.

Společnost Pomocné tlapky o.p.s., jinak známá především výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené, poskytuje také už od roku 2001 canisterapeutické služby pomocí sítě více jak 70 canisterapeutů po celé republice. Naši dobrovolní i odborní terapeuté vodí psy na "návštěvy" do: domovů důchodců, dětských domovů, sanatorií a hospiců, ústavů pro tělesně nebo mentálně postižené a do jiných podobných zařízení.

 

Novinky

Podzimní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020 - ZRUŠENO!

Publikováno: 1. 6. 2020 | Canisterapeutické zkoušky
Vzhledem k současné situaci COVID-19 se CT víkendovka s prvním testováním a přetestováním přesouvá na jarní období roku 2021. Termín bude včas upřesněn.
 

Zrušení jarní CT víkendovky a zkoušek

Publikováno: 17. 5. 2020 | Canisterapeutické zkoušky
Vzhledem k současné situaci (Koronavir + vládní nařízení) se ruší Jarní CT víkendovka a zkoušky. Přihlášky s platbou se přesouvají na Podzimní CT víkendovku a zkoušky, které se budou konat 30. 10. - 1. 11. 2020.
 

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2020

Publikováno: 12. 2. 2020 | Canisterapeutické zkoušky
29. 5. – 31. 5. 2020 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka. Místem konání je bezbariérový dům Exodus, ul. Požárníků 51, Třemošná u Plzně.
 
 
 
© Pomocné tlapky o. p. s. - canisterapie, 2009 - 2021